Provlopp lördag 14 maj

Information - Provlopp
Vojlockar finns att hämta utanför Inskrivningen från kl. 09:30. Lämnas åter senast 30 min efter avslutat lopp.
Vid förändringar under provloppsdagen kontakta Tony ”Osten Sjöqvist 073 – 210 41 19
Gästboxar till förfogande lördag; Stall C 11–20 och B 1-14


Provlopp lördag 14 maj

Provlopp 1. 
2140 m Volt  Gul vojlock.
Start kl.10.00.
Lägst 1.26. Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.26,
eller om sista varvet går snabbare än 1.24. Omstart efter 50 m.

 1 Clever Jet (IT)         2140:1 Andersson Mikael J 0
 2 Regal Tile              2140:2 Berglöf Erik 0
 3 Valnes Nicke            2140:3 Karlsson Petter (Berglöf Erik) 0
 4 Don't Play Django       2140:4 Bood André  a 0
 8 Tori                    2140:8 Ivarsson Morgan 0
 9 Rapido Klara            2140:9 Sverre Anton 0
Resultat
1    
2    
3    
500 m: x | 1000 m: x | sista 1000 m: x
Sluttid: x

 

Provlopp 2. 
2140 m Volt.  Blå vojlock.
Start kl.10.17.
Lägst 1.23. Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.23,
eller om sista varvet går snabbare än 1.21. Omstart efter 50 m.

 1 Bankrobber              2140:1 Lindberg Wilma (Lindberg Nora)  a 419.100
 2 Starchip S.S.           2140:2 Wallin Jörgen S (Bran Lisa)  a 35.800
 3 Lookslike Gold          2140:3 Johansson Malin H (Sundqwist Nicklas)  a 0
 4 Metalimo Star           2140:4 Karlsson Petter (Berglöf Erik) 0
 5 Jason Doyle             2140:5 Andersson Mikael J 19.000
 6 Dream of Söre           2140:6 Ivarsson Morgan 13.000
 7 Bahia Blanca            2140:7 Lihv Göran (Skyman Jeanette)  a 185.650
 8 U.S.Traders             2140:8 Ådefors Peter (Andersson Lidén Pernilla)  a 0
Resultat
1    
2    
3    
500 m: x | 1000 m: x | sista 1000 m: x
Sluttid: x


Provlopp 3. 
2140 m Volt  Svart vojlock.
Start kl.10.34.
Lägst 1.20. Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.20,
eller om sista varvet går snabbare än 1.18.

 1 Signora Infine          2140:1 Lichtenwörther Rudolf (Jakobsson Magnus) 44.300
 2 Mäster Sauron           2140:2 STRUKEN 337.200
 3 Tosca Tilly             2140:3 STRUKEN 103.700
 4 Kadett Brodde           2140:4 STRUKEN 288.600
 5 Valkyria K.             2140:5 Lihv Göran (Andersson Håkan)  a 527.500
 6 Heart of Magic          2140:6 Lundqvist Stellan 8.000
 7 Min Fina                2140:7 STRUKEN 124.400
 8 Zurigo D.V.S. (IT)      2140:8 STRUKEN 205.884
Resultat
1 5 Valkyria K.    Göran Livh
2 6 Heart of Magic Lundqvist Stellan
3 1 Signora Infine Lichtenwörther Rudolf
500 m: 24,0 | 1000 m: 23,5 | sista 1000 m: 18,5
Sluttid: 1.22,0

 

Länk till startlista i pdf-format

 
Nästa provlopp 

Lördag 21 maj

Anmäl senast torsdag 19 maj kl. 14:00.
Telefon.054-29 20 05 eller marie.florqvist@farjestad.travsport.se

Information - Provlopp
Vojlockar finns att hämta utanför Inskrivningen från kl. 09:30. Lämnas åter senast 30 min. efter avslutat lopp.
Vid förändringar under provloppsdagen kontakta Tony ”Osten Sjöqvist 073 – 210 41 19
Gästboxar till förfogande lördag; Stall C 11–20 och B 1-14

Publicerad den 12 maj 2022.