Provlopp lördag 25 september

Information - Provlopp
Vojlockar finns att hämta utanför Inskrivningen från kl. 09:30. Lämnas åter senast 30 min efter avslutat lopp.
Vid förändringar under provloppsdagen kontakta Tony ”Osten Sjöqvist 073 – 210 41 19
Gästboxar till förfogande lördag; Stall C 11–20 och B 1-14


Provlopp lördag 25 september

Provlopp 1. 
Start.10.00  2140 m Volt  Gul vojlock.
Lägst 1.26. Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.26,
eller om sista varvet går snabbare än 1.24. Omstart efter 50 m.

 1 Edserena                2140:1 Lundqvist Stellan (Ohlsson Bert)  a 0
 2 Athletic Power          2140:2 Jakobsson Magnus 0
 3 Lu Ann                  2140:3 Boussard Johanna  a 0
 4 Squeler                 2140:4 Andersson Andreas (Johansson Alva)  a 0
 5 Älvan                   2140:5 Nykvist Roger (Svahn Gunnar)  a 128.250
 6 Little Sharp Rose       2140:6 Silvén Jan (Gustavsson Bengt)  a 0
 7 U.S.Traders             2140:7 Ådefors Peter (Andersson Lidén Pernilla)  a 0
 8 Maui                    2140:8 Sundqwist Nicklas  a 0
 9 Lookslike Gold          2140:9 Johansson Malin H (Sundqwist Nicklas)  a 0
Resultat
1 x x
2 x x
3 x x
500 m: x | 1000 m: x | sista 1000 m: x
Sluttid: x

 

Provlopp 2. 
2140 m Volt  Blå vojlock. Start kl.10.17. Lägst 1.23. Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.23, eller om sista varvet går snabbare än 1.21. Omstart efter 50 m.

 1 Global Cryformama       2140:1 Jakobsson Magnus 0
 2 Thebigbangtheory        2140:2 Hallstensson Jonas  a 267.860
 3 Better than Most        2140:3 Berggren Anki  a 97.800
 4 Bellona Trabir          2140:4 Karasiewicz Andrzej (Hultman B Britt) a 1.000
 5 Francis                 2140:5 Boussard Johanna  a 0
 8 Valverde                2140:8 Andersson Mikael J (Hallstensson Jonas) a 6.500
 9 Dream of Söre           2140:9 Ivarsson Morgan 0
Resultat
1 x x
2 x x
3 x x
500 m: x | 1000 m: x | sista 1000 m: x
Sluttid: x

 

Provlopp 3. 
2140 m Volt  Svart vojlock. Start kl.10.34.Lägst 1.23.
Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.23, eller om sista varvet går snabbare än 1.21.
Omstart efter 50 m.

 1 Village Estelle         2140:1 Cederin Peter  a 0
 2 Triple Thobo            2140:2 Ådefors Peter (Larsson Veronika)  a 1.000
 3 Tosca S.I.R             2140:3 Rejnö Sven  a 14.100
 4 Marsha                  2140:4 Nilsson Per (Oltorp Bengt)  a 0
 5 Fiber Shot              2140:5 Andersson Mikael J 20.000
 8 Rambo Doc               2140:8 Ivarsson Morgan 5.000
Resultat
1 x x
2 x x
3 x x
500 m: x | 1000 m: x | sista 1000 m: x
Sluttid: x

 

Provlopp 4. 
2140 m Volt  Lila vojlock. Start kl.10.51. Fri fart

 1 Tosca Tilly             2140:1 Andersson Mikael J 83.800
 2 Fame's Hall             2140:2 Linryd Markus (Blomberg Lina)  a 175.522
 3 Skywalker               2140:3 Ivarsson Morgan 12.000
 4 C.M.T.Queen Bee         2140:4 Andersson Andreas (Lindberg Nora)  a 277.000
Resultat
1 x x
2 x x
3 x x
500 m: x | 1000 m: x | sista 1000 m: x
Sluttid: x

 

Startlista i pdf-format

Kommande provloppslördagar
2 oktober och 16 oktober

Information - Provlopp
Vojlockar finns att hämta utanför Inskrivningen från kl. 09:30. Lämnas åter senast 30 min. efter avslutat lopp.
Vid förändringar under provloppsdagen kontakta Tony ”Osten Sjöqvist 073 – 210 41 19
Gästboxar till förfogande lördag; Stall C 11–20 och B 1-14

Nästa provlopp
2 oktober med första start. 10.00
Anmäl senast torsdag den 30 september kl. 14:00. Telefon.054-29 20 05 eller marie.florqvist@farjestad.travsport.se

 

Publicerad den 23 september 2021.